Bilinçli bir iskele kurulumu yapmak istiyorsak öncelikle iskele yük sınıfları hakkında bilgimiz olmalı, yapacağımız işe uygun iskele yük sınıfından alırsak iş kazalarının bir derece önüne geçeriz ki, zaten iskele kiralaması yada iskele satın alırken daha doğru bir karar vermiş oluruz.

İlk olarak altta ki görsele bir bakalım;

İskele Yük Sınıfı Belirleme Hesabı
İskele Yük Sınıfı Belirleme Hesabı

Hesabı incelerken 70×1,2 çarpımı kafanızı karıştıracak, bu 1,2 nereden gelmiş diyeceksiniz onu da hemen açıklayalım, bir alta bakalım şimdi de;

İskele Yük Hesabı Açıklaması
İskele Yük Hesabı Açıklaması

Şimdi gördüğünüz gibi hesaplamalar bu şekilde yapılmaktadır, yapacağınız işin durumuna göre iskele yük tablosundan uygun olanı seçmeli ve buna göre iskele kullanmalısınız.

İskele yük sınıfları hakkında daha basit bir açıklama isterseniz şu görsele bakmakta da yarar var, çünkü bu görsel de hangi sınıfta aşağı yukarı hangi işler yapılabilir, fikir vermesi bakımında yararlı olacaktır.

İskele Yük Sınıfları Açıklaması
İskele Yük Sınıfları Açıklaması

Tablo da görüldüğü gibi ilk verdiğimiz görsel de yapılan işin doğruluğunu bu görsel sayesinde görmüş oluyoruz, tabi ki her işi kendi içerisinde değerlendirmek gerekir, her zaman en doğru bilgiyi iskele üretici firmalarından talep ediniz.

Bursa İskele Kiralama Firması olan Ümit İskele, iskele hakkında bilinmesi gerekenler konusunda sektöre değer katmaya devam edecektir.

İskele Yük Sınıfının Belirlenmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir