Bursa İskele Kiralama sektöründe Ümit İskele olarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz, lakin sektörümüzle alakalı pek gurur duyamayacağımız şeyler mevcut. Herkesin bildiği üzere iskele kiralanması genellikle binaların cephelerinde yada yüksek inşaatlarda boya badana, izolasyon ve diğer inşaat işleri için yapılır. Ama ülkemizde yapılan istatistikler, iş kazalarından yüksekten düşmenin ne derece yüksek bir orana sahip olduğunu ve bu yüksekten düşme olaylarında iskelelerin payını şimdi size tablo halinde sunacağım

Yapı Şantiyelerinde Meydana Gelen Kaza Tipleri
Yapı Şantiyelerinde Meydana Gelen Kaza Tipleri
İnsan Düşmesi Tipindeki Kazaların Alt Türleri
İnsan Düşmesi Tipindeki Kazaların Alt Türleri

Yukarıda yer alan iki tabloyu incelediğimiz de durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliriz.  Yüksekten düşerek gerçekleşen iş kazalarında ölüm ve yaralanma oranlarının ortalaması %37 ve düz hesap yaparsak her üç kazadan biri yüksekten düşme ve maalesef kendi içerisinde bakıldığında ise yüksekten düşülme kazalarında ölüm oranı yaralanmaya göre daha yüksek.

İkinci tabloya bakıldığında ise yüksekten düşme kazalarında %25 oranında iskeleden düşme yer alıyor ve bu her 4 kazadan 1’nin iskele kazası olduğu anlamına gelir. Durum bu kadar vahimken, iskele ile çalışma konularında son derece titiz olmak Ümit İskele olarak birinci vazifemizdir.

İskele kiralama konusunda hizmet verirken, müşterilerimize bu bilgiler ışığında yardımcı olmak hem kendimiz, hem müşterimiz, hem de sektörümüz açısından oldukça faydalıdır.

Ümit İskele olarak İskele ve İş Güvenliği konularında yazılarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

İskele ve Güvenli İş Hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir