Bir söz vardır, eşekten düşmüşü ancak eşekten düşen anlar, maalesef acı ama gerçek, başımıza kaza gelmezse bizler olayın farkına varamıyoruz. Bugüne kadar yazılarımızda iskele ve iskele güvenliği, yüksekte çalışma durumlarından bahsettik, şimdi ki yazımızda ise bir de hayatın gerçekleri olan, maalesef can kayıplarının da yaşandığı iskele kazalarından bahsedeceğiz. Amacımız bu tür kazaların her an başımıza gelebileceğini bilmek ve ona göre tedbir almak amacıyla hazırlanmıştır.

#1 Çekmeköy  / İstanbul 5 Nisan 2014

İskele Kazası Çekmeköy İstanbul
İskele Kazası Çekmeköy İstanbul

İstanbul Çekmeköy’de Viyadük ayaklarına beton dökümü sırasında kurulan iskele çöküyor ve 50 metreden aşağı iskele de çalışanlarla birlikte göçüyor, maalesef bu kazada 3 adet çalışan yaşamını yitiriyor. Haber linki için tıklayınız.

#2 Taksim İskele Çökmesi 23 Eylül 2014

Fırtınadan Dolayı Çöken İskele
Fırtınadan Dolayı Çöken İskele

İskele kazaları konusunda fırtınadan bahsetmiştik, işte burada da maalesef İstanbul’da çıkan fırtına sonucu 10 katlı bir iskelenin çökmesi. Talihli bir durum sadece mal kaybı ve 6 kişinin de yaralanması ile sonuçlanmış. İlgili haber için tıklayınız.

#3 Trabzon Çukurçayır 15 Ocak 2014

Trabzon İnşaat İskelesi Çökmesi
Trabzon İnşaat İskelesi Çökmesi

13 katlı bir inşaatın iskelesi çöküyor ve 2 kişi hayatını kaybediyor. Haberin diğer fotoları için tıklayınız.

#4 Gaziantep – 7 Eylül 2018

Gaziantep İskele Çökmesi
Gaziantep İskele Çökmesi

Gaziantep Şehitkamil Hastanesinin ön cephesinde boya ve tadilat işleri için kurulan iskele çöküyor ve 4 kişi yaralanıyor, hastane önünde olduğu için hemen müdahale ediliyor. Detay için tıklayınız.

#5 Uşak 17 Şubat 2018

Uşak İskele Kazası
Uşak İskele Kazası

Uşak’ta okul inşaatının mantolama işleri için iskele kurulumu sırasında iskele çökerek 2 işçinin yaralanmasına sebep oluyor. Haberin detayı için tıklayınız.

Ve daha bu haberler gibi bir çok iskele kazası haberi daha mevcut ufak bir araştırmayla bulabileceğiniz. Lakin bu haberlerin devamı yapılmalı, çöken iskelelerin çökme sebepleri araştırılmalı ki, bu haberi okuyan biz ve bizim gibi insanlar iskele kurarken daha dikkatli olsunlar.

Ümit İskele olarak sektörümüzün nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bizi takipte kalın.

İskele Kazaları Derlemesi
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir