Ümit İskele olarak her zaman bilgi veren iskele kiralama firması olmayı amaçladık, amacımız kaliteli ve iş güvenlikli bir kiralama hizmeti sunmaktı, bu amaç uğruna hiç bir iskele kiralama firmasında olmayan iskele ile ilgili makaleler kaleme aldık, bu sefer ki makalemiz her şeye maddiyat gözüyle bakan iş verenlere gelsin.

Allah kazasız iş yapmayı nasip etsin lakin, ola ki iskele çalışmaları sırasında bir iş kazası meydana geldi ve sizin bu süreçte yaşayacağınız maddi kayıplara bir bakalım.

Hani siz şimdi bir şey olmaz diye ne olacak canım diye almadığınız güvenlik önlemlerinden elde ettiğiniz üç kuruş karı düşünüyorsunuz ya, diyelim ki bir çalışan yüksekten düştü, çalıştığınız iş mahali ayağa kalkacak, herkes işini gücünü bırakacak düşen işçinin başına gidecek, yaralanmanın boyutuna göre insanları korku ve endişe kaplayacak. Hemen size ulaşmaya çalışacaklar, tabi siz kim bilir hangi işin peşinde olduğunuz için oraya ustabaşı yada şef koymuş olacaksınız.

Elemanlar hemen ambulansa haber vermek isteyecekler, yada bazı uyanıklar bir şeyi yok diyerek hastaneye kendileri götürmek isteyecek, hastaneye gideceksiniz, polis soracak ne oldu, siz diyeceksiniz yolda giderken takıldı, iş kazası mı diyecekler, hayır diyeceksiniz, iş kazası değil. Aklınızca polisi kandırdığınızı düşüneceksiniz, şans eseri düşen işçi bu olayı ucuz atlatmış olsun, ufak bir ezilme olsun ama, onu hastaneye götürmek için en az iki eleman belki de üç eleman gerekli olacak.

Buraya kadar bakalım bir ne olmuş, 4 eleman hep beraber hastaneye gitti, yolda geçen kayıp zamanla o günkü yevmiyeler yandı, sonra düşen elemanın tedavi masrafı, sonra o eleman rapor olacak 1 hafta, o elemanın sigortasını ödeyeceksiniz, hadi devlet maaşını rapor parası olarak verecek ama siz sigortayı yatıracaksınız. İlaç parası, sonra hadi oyalansın diye sigara, o bu şu alacaksınız.

Sonuca gelirsek, siz 1000 liradan kaçayım derken kaç bin lira cebinizden çıkacak bilemezsiniz ki bu en ufak hasarla atlatılmış bir iskele kazası, ölümlü kazayı bir önceki makalemiz de anlattık zaten.

Hiç bir şey insanın sağlığından  değerli değildir, siz güvenliğinizden ödün vermeyin para bir şekilde kazanılır…

İskele İş Kazası Ve Sonrası Yaşananlar
Etiketlendi:     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir