İnşaat sektörü ülkemizde en hızlı gelişen ve bir çok alt sektörü de geliştiren ülkemizin büyümesinde önemli katkı sağlayan bir sektördür. Bizim de yaptığımız iş olan iskele kiralama işi, inşaat sektörünün büyümesine paralel bir seyir göstermektedir. Bu yazımız da inşaat sektörüyle alakalı, sektör ve ekonomi raporları hazırlayarak bu sektörde ve alt sektörde yer alanların gidişat hakkında bilgi sahibi olmalarına olanak tanıyan kuruluşları sizlere tanıtmak istedik.

#Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği

1984 yılından beri inşaat ve alakalı sektör üyelerini tek bir çatı altında toplayan Türkiye İmsad, inşaat sektörünü yurt içi ve yurt dışında başarıyla temsil etmektedir. 37 sektör derneği ve 81 sanayi firmayı barındıran Türkiye İmsad, yurtdışı temsilcilikleri ile global çapta hizmet vermektedir.

Bizler için önemi ise, yayınlamış oldukları sektörel raporlardır. Yayınlanan sektör raporlarında yönetici özeti, geçmiş dönem verileri, gelecek dönem tahminleri, yurt içi ve yurt dışı bilgiler olmak üzere inşaat sektörünün nabzını an ve an tutmaktadır.

Bizler için önemli olan bilgileri ücretsiz olarak paylaştıkları için kendilerine çok teşekkür ederiz.

#Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası

1964 yılında kurulan İntes, İnşaat sektöründe işveren pozisyonunda olan firmaların sürdürülebilir büyümelerini sağlamak, ülkemiz de ki nitelikli inşaat işleri için gerekli tüm teknik ve kamu nezdinde ki girişimleri yapmak amacıyla çalışmalarda bulunmaktadır.

Bizleri ilgilendiren kısım ise az önce ki İmsad gibi inşaat sektörüne ait sektörel raporlar hazırlayarak bizleri bilgilendirme çalışmalarıdır. Süreli yayınlar, faaliyet raporları ve sektörel ekonomik raporları bizlere sunduğu için teşekkürlerimizi bildiririz, ayrıca iskele sektörünün güvenle büyümesi için seminerler düzenlemesiyle de tekrardan teşekkürlerimizi kazanmıştır.

Yukarıda verdiğimiz en büyük iki kuruluş bizler için değerli veriler sunmaktadır. Unutmuş olduğumuz kuruluşlar var ise yazımızı güncellemeye devam ederiz.

Bursa İskele Kiralama firması olan Ümit İskele’nin sektör ile alakalı güncel paylaşımları için bizleri takipte kalınız.

İnşaat Sektörü İçin Önemli Raporlar Sunan Kuruluşlar
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir